Rajd Gilasa przeciwko Polsce nie powiódł się

Gilas Pilipinas ma 11 zawodników w FIBA ​​​​OQT.

Gwiazda / Russell Palma

MANILA, Filipiny – Prawie, ale nie do końca.

Gilas Pilipinas odrobił straty po 14 punktach straty, ale zebrał siły wcześnie w niedzielę (czasu manilijskiego) i w towarzyskim meczu na Arenie Sosnowiec zwyciężył 82-80 z Polską.

21 punktów dla Polski zdobył Michał Sokołowski, który trafił 11 z 24 rzutów za trzy punkty.

Polska prowadziła dwoma punktami pod koniec trzeciej kwarty, 58-56, a gospodarze podjęli serię 9:0, a Andrzej Pluta podwyższył 11, 67-56 i rozpoczęli ostatnią partię.

Justin Brownlee przerwał bieg dwójką, ale Polak zaczął się rozgrzewać od tyłu.

Alexander Balcerovci trafił za trzy punkty i objął 12-punktowe prowadzenie, a June Mar Fajardo odpowiedziała skoczkiem i podwyższyła na 70-60.

Pluta odpowiedział trójką, a Brownlee dwójką.

Jarosław Zyskowski wyczerpał trójkę i podwyższył swoje największe prowadzenie tego wieczoru do 14, 76-62.

Brownlee i Dwight Ramos prowadzili na 4:16 przed końcem, utrzymując wynik na poziomie dziewięciu, 76-67.

Zyskowski trafił z wyciągniętymi ramionami Guya Soto i na cztery minuty przed końcem uzyskał przewagę 79-67.

Gdy polska strona była czysta, Gilas uderzył ponownie.

Ramos próbował odciągnąć Filipiny, zdobywając osiem punktów w 1:43 meczu i zmniejszając prowadzenie do pięciu, 77-82.

Niecelny strzał Chrisa Newsome’a ​​z linii sprawił, że mecz zakończył się czteropunktowym wynikiem 78-82. Z drugiej strony Balcerowski nie trafił w podanie sztyletu, a Gilas miał szansę na przekształcenie go w posiadanie piłki.

Piłka trafiła w ręce Ramosa, a ten strzelił obok bramki.

C.J. 2,3 tiksa Pereza ustaliły ostateczny wynik, gdy Polsce zabrakło czasu na zakończenie meczu.

Porażką Gilas zakończył serię meczów przygotowawczych w Europie bez zwycięstwa i za kilka dni udał się na Kwalifikacje Olimpijskie FIBA ​​​​do Rygi na Łotwie.

Wcześniej przegrali z Turquievem 84-73.

O szansę udziału w igrzyskach olimpijskich Filipiny zmierzą się z Łotwą i Gruzją.

READ  Za pożar górnopolskiej sekcji elektrycznej obwiniono awarię, błąd ludzki. Praga Polska Europejski Trybunał Republiki Czeskiej Europa