Podsumowanie Euro: Les Bleus sfrustrowani Polską

Podsumowanie Euro: Les Bleus sfrustrowani Polska

Polska utrzymała Les Bleus (1-1). Robert LewandowskiKara została anulowana Kyliana MbappeWrócił na boisko jako otwieracz Francja. Austria zwyciężyła 3:2 HolandiaLes Bleus muszą teraz zmierzyć się z mocnym przeciwnikiem w 1/8 finału

Francja spadła na drugie miejsce w grupie D po rozczarowującym remisie z Polską w ostatnim meczu grupowym na UEFA Euro 2024, a Kylian Mbappe wykorzystał swój wcześniejszy rzut karny dla Francji po obronie rzutu karnego Roberta Lewandowskiego.

Po rozczarowaniu słabym występem w ataku przeciwko Holandii Didier Deschamps chciał dokonać zmian w meczu przeciwko już wyeliminowanej Polsce. Przyszedł Bradleya Barcoli I kapitan Kylian Mbappe powraca Antoine’a Griezmanna I Marcusa Durhama W wyjściowej jedenastce Les Bleus przeciwko Polsce.

W tym samym czasie Les Bluesa Polak Zieliński jako pierwszy trafił na bramkę po doskonałej akcji Roberta Lewandowskiego, który atakował wysoko i starał się utrzymać piłkę. Mike’a Mignona.

Polacy zaczęli pozytywnie grać przed 20. minutą meczu, gdy ich prasa zaczęła sprawiać kłopoty podopiecznym Didiera Deschampsa. Kontratak posłałby Francję do przodu z czterema lub dwiema szansami, ale to był koniec Ousmane Dembélé Znakomicie zaprzeczył decydującemu się na strzał Skorupskiemu. Kolejną wielką szansę mieli Polacy, gdy Lewandowski po raz pierwszy pokazał swoją ofensywną postawę niebezpiecznym uderzeniem głową.

Zespół Les Bleus zwiększył intensywność gry po przerwie w pierwszej połowie, a Barkola i Mbappe dobrze weszli w pole karne, po czym celny strzał minął prawy słupek. Lekko pozytywne zakończenie kiepskiej połowy drużyny Didiera Deschampsa…

Les Bluesa Natychmiast znalazł więcej wolnego miejsca po lewej stronie, aby stworzyć sobie kilka okazji na początku drugiej połowy. Podkręcony strzał Kyliana Mbappe został dobrze obroniony, a jego kolejna próba odbiła się od słupka. Jednak wahadło przechyliło się na korzyść Francji, gdy Ousmane Dembele zdobył rzut karny w polu karnym Polski po kilku trikach z zewnętrznej strony. Nikt inny jak zamaskowany kapitan reprezentacji Francji Kylian Mbappe pewnie uderza po rzucie punktowym (56 stóp). 48 goli w wieku poniżej 25 lat, nieźle…

READ  Polskie miasto zaapelowało do mieszkańców, aby w związku ze wzrostem populacji miejskiej przestali dokarmiać dziki

To był ważny moment w meczu, po trzech zmianach Didiera Deschampsa na boisku Antoine’a Griezmanna. Oliwier Girodi Edouardo Camavinga – po objęciu prowadzenia przez Les Bleus zagrali ze swobodą. Wracając do bardziej znanej formacji 4-3-3, gra „Grisou” na wolnej pozycji z pewnością dodała drużynie więcej równowagi.

Lewandowski oddał rewanż dla Polski

Polak Świederski zostaje powalony w polu karnym przy głośnym buczeniu polskich kibiców, sędzia — Wysłano ekran: Upamecano zostanie ukarany faulem. Mignon myślał, że był bohaterem, gdy obronił strzał Lewandowskiego na prawym skrzydle, ale sędzia nakazał powtórkę po tym, jak uznano, że bramkarz nie stanął na jego linii. Lewandowski po raz drugi wkroczył na boisko i przełożył presję na wyrównaną akcję na Signal Iduna Park.

Mecz nagle się ożywił, gdy Francja próbowała przezwyciężyć cios, jakim była strata wyrównującego gola. Antoine Griezmann był bliski zdobycia bramki, ale Skorupski wyszedł i pewnie przejął piłkę. Les Bleus próbowali stworzyć kilka okazji przed zakończeniem zaciętego spotkania, ale gdy żar słońca zniknął ze stadionu BVB, szanse Francji na awans na pierwsze miejsce zniknęły. Zwycięstwo Austrii 3:2 z Holandią było karygodne Les Bluesa Drugie miejsce w grupie D i ciężki mecz w 1/8 finału, który odbędzie się w przyszłym tygodniu w Düsseldorfie.

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.