BC Lions zwycięstwem przerwali passę Saskatchewan Roughriders bez porażki

VANCOUVER – Vernon Adams Jr. rzucił w sobotę na odległość 451 jardów, a jego drużyna BC Lions zadała Saskatchewan RuffRiders pierwszą porażkę w sezonie, pokonując gości 35-20 na BC Place.

W rezultacie passa zwycięstw drużyny Kolumbii Brytyjskiej przedłużyła się (5-1) do czterech meczów. Saskatchewan (4-1) przystąpił do meczu jako jedyna niepokonana drużyna w Canadian Football League.

To był mieszany wieczór dla Adamsa, który odniósł sukces w 26 z 42 podań, jednym golu z gry i dwóch przechwytach. Weteran strzelił także kluczowego gola w połowie czwartej kwarty.

Najpopularniejszym celem Adamsa w meczu był Justin McInnis, który złapał wszystkie 14 podań i uzyskał zdumiewające 243 jardy i przyłożenie.

W swoim drugim starcie w karierze rozgrywający z Saskatchewan, Shea Patterson, wykonał 17 z 25 prób na 278 jardów i jednym przechwytem.

Biegający z tyłu najeźdźcy AJ Ouellette strzelili dwa gole po ziemi.

BC otworzył wynik na początku pierwszej kwarty, kiedy kicker Shaun White strzelił swojego pierwszego gola z gry w meczu, po strzale z 16 jardów.

Kilka minut później Adams posłał długą piłkę do McInnisa na linii bocznej, zdobywając 38 jardów i umieszczając Lions na 16-jardowej linii Saskatchewan. Następnie rozgrywający podał trzy kolejne podania do amerykańskiego odbierającego, kończąc serię sześciu partii i zdobywającą 63 jardy rzutem z pięciu jardów do McInnisa w polu końcowym, co zapewniło mu pierwsze przyłożenie w meczu.

Dzięki tej grze Adams był jedynym posiadaniem piłki, dzięki któremu prowadził w lidze pod względem większości podań przyłożenia (12) w tym sezonie.

Patterson i Rafriders szybko zareagowali.

Samuel Emillus przyjął piłkę i bardzo szybko pobiegł obok linii bocznej, trafiając na trzy jardy drużyny BC. Następnie Ouellet mocno wbił piłkę w ruch uliczny i strzelił wspaniałego gola, a Brett Luther strzelił gola i zmniejszyli prowadzenie Lions do 10-7.

READ  Era Rajakovicia rozpoczyna się sukcesem od zwycięstwa Raptors nad Timberwolves – Sportsnet.ca

White dodał w trakcie meczu sześć kolejnych celnych rzutów z gry, zaczynając od kopnięcia z 50 jardów, które przeszło poprzeczkę w 17 sekundzie drugiej kwarty.

Później w drugiej kwarcie White powiększył prowadzenie BC uderzeniem z 28 jardów do 16-7, po czym Raiders odpowiedzieli atakiem.

Patterson znalazł Emiliusa szeroko otwartym po głębokim podaniu i umieścił Saskatchewana w czerwonej strefie. Lions atakowali jeden po drugim, a goście zdecydowali się na kopnięcie z gry z 13 jardów.

BC objął prowadzenie 19-10 w szatni po tym, jak Whitey przed przerwą uderzył kopnięciem z 44 jardów w słupki bramki.

W pierwszej połowie Adams miał 282 podania, a McNeese 148.

Rozgrywający Lions wszedł na sobotni mecz z zaledwie jednym przechwytem w tym sezonie po tym, jak został wyrzucony z boiska w pierwszym meczu sezonu BC.

Roland Milligan przerwał dobrą passę Adamsa w połowie trzeciej kwarty, łapiąc podanie i biegnąc 32 jardy po boisku. Było to pierwsze przechwycenie Adamsa od 200 podań.

Patterson wykorzystał swój błąd i podał piłkę do przodu, ale jego podanie do Emiliusa w polu punktowym było niekompletne i Raiders po raz kolejny zadowolili się zdobyciem gola z gry. Lutherowi udało się kopnąć piłkę z 24 metrów i wynik był 19-13.

White strzelił kolejnego gola z gry – tym razem z 32 jardów – i pod koniec trzeciej kwarty Lions wrócili na dziewięć punktów.

Obrona BC utrzymała prowadzenie na początku czwartej kwarty, frustrując Pattersona i spółkę po próbie zdobycia trzeciego gola.

Raiders nie zamierzali się poddać. W następnej sekwencji Deontay Williams wyrwał piłkę Adamsowi, dając Saskatchewanowi pierwszą szansę na wejście w głąb terytorium Kolumbii Brytyjskiej.

Ouellette skorzystał, otrzymał podanie od Pattersona i przedarł się przez ruch uliczny do strefy końcowej, strzelając swojego drugiego gola w meczu. Luther strzelił gola i prowadzenie Lions zmniejszyło się do 22-20.

READ  Sposób, w jaki królowie handlują shaunem dorzy, może wpłynąć na ich inne przypadkowe plany

Adamsowi udało się uciec z pola karnego w połowie ostatniej tercji, po czym przebiegł 12 jardów po boisku i przekroczył linię bramkową, aby zdobyć gola. Celebrował zdobytą bramkę entuzjastycznie rzucając piłkę w siodła. Dzięki udanej konwersji białych przewaga BC wzrosła do 29-20.

Niecałe dwie minuty po rozpoczęciu gry White miał oddać szóstą próbę w meczu. Uderzył z 20 metrów, prosto w słupek bramki.

Miał kolejną szansę – strzał z 35 jardów – na sekundę przed końcem. Udane kopnięcie zadecydowało o wyniku 35-20.

Doświadczony zawodnik zanotował 39 z 39 ostatnich prób oddania strzału od poprzedniego sezonu. Liczba ta plasuje się na drugim miejscu wśród najdłuższych serii w historii ligi.

UWAGI: Milligan dokonał czterech przechwytów w swoich ostatnich trzech meczach. … Ofensywny liniowy Lions, Jevon Kotoy, został wykluczony z gry w końcówce meczu z powodu kontuzji żebra. W składzie zastąpił go kanadyjski przyszły Kieran Poissant. … Ofensywny liniowy Raiders, JeMarcus Hardrick, został zdjęty z boiska na wózku po doznaniu widocznej kontuzji dolnej części ciała na początku trzeciej kwarty.