Podsumowanie meczu: Oilers 3, Canucks 2 (mecz 7)

Vancouver, Kolumbia Brytyjska – Wiązanie rundy 3.

W poniedziałkowy wieczór Oilers potwierdzili swoje miejsce w finale Konferencji Zachodniej, wygrywając 3:2 z Canucks w siódmym meczu na Rogers Arena i strzelając trzy gole w drugiej kwarcie, co pomogło im zbudować trzybramkowy deficyt, który został zakwestionowany w finale. . Dziewięć minut regulaminowego czasu po ataku gospodarzy w końcówce.

„To ekscytujące być świetnym zespołem w Vancouver. To przede wszystkim i najważniejsze” – powiedział Connor McDavid. „To naprawdę świetny zespół. Oczywiście mieli nasz numer przez cały rok. Nie tak dawno temu siedzieliśmy tutaj, udzielając wywiadu i rozmawiając o porażce 8-1, więc zdobyli nasz numer i jest to dobre uczucie”. Aby objąć prowadzenie w tej serii.”

„To był zacięty serial. Emocjonalny serial. Obie grupy fanów oszalały. Fajnie jest wykroczyć poza to”.

Cody Ceci otworzył sytuację niecałe dwie minuty po rozpoczęciu środkowej bramki, minął bramkarza Artursa Silovsa i zdobył drugiego gola w siódmym meczu w swojej karierze, po czym Zach Hyman i Ryan Nugent-Hopkins dodali po golach, co dało Edmontonowi wynik 3:0 Ołów. Wkraczamy w ostatni okres.

Canucks nie zamierzali poddać się bez walki, gdyż gole Connora Garlanda i Filipa Hronka zakończyły ekscytujące ostatnie dziewięć minut w decydującym meczu pomiędzy dwoma rywalami Canadiens, w którym zwycięzca bierze wszystko. Oilers zebrali się na żądanie, po czym uniemożliwili Vancouver zdobycie jakiegokolwiek strzału w ostatnich dwóch minutach meczu przy pustej siatce, co ugruntowało zwycięstwo w serii i zapewniło im miejsce w trzeciej rundzie.

„Myślałem, że rozegraliśmy świetne 52 minuty, naprawdę dobrze. Małe błędy będą się zdarzać” – powiedział McDavid. „Oczywiście potem wszystko robi się trochę niejasne. Można się tego spodziewać. Wiedzieliśmy, że to będzie zacięty mecz. Nie sądzę, żeby ktokolwiek przyszedł tutaj, myśląc, że to będzie łatwy mecz. To był zacięty mecz. Uważam, że wykonaliśmy dobrą robotę odpowiadając. Myślę, że Chris świetnie się bawił, uspokajając wszystkich i od tego momentu uważam, że przez cały czas graliśmy naprawdę solidnie.